МСАК дамуы – басым бағыт

Марат Оспанов атындағы БҚМУ-да “студенттердің БМСК және отбасылық медицинаны дамытуға қосқан үлесі” атты ІІІ Халықаралық студенттік ғылыми-практикалық конференциясы өтті.

Конференцияның ашылуына Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л. М. Ақтаева, Қазақстан отбасылық дәрігерлер қауымдастығының президенті Д. С. Нұғманова, Марат Оспанов атындағы БҚМУ Басқарма Төрағасы-ректоры М. Қ. Телеуов, М. Қ. Телеуов, М. Қ. Оспанов атындағы БҚМУ жас және болашақ отбасылық дәрігерлер қозғалысының төрағасы қатысты. Марат Оспанова, 4 курс студенті Темирханов Аслан, барлығы 450 адам. 11 студенттік ғылыми жұмыстар тыңдалды.

Дәріс және мастер-класстар үшін студенттерге алыс және жақын шет елдерден (АҚШ, Англия, Ресей, Украина, Қырғызстан және Қазақстан) спикерлер шақырылды.

Жалпы дәрігерлік практиканың клиникалық мәселелері, БМСК мәселелері және ғылыми зерттеулер әдіснамасы бойынша 21 дәріс және мастер-класс өткізілді. Олардың ішінде Нугманова Дамиля Сакеновна (Алматы, Қазақстан)- COVID19 БМСК, Masahiro J. Morikawa(USA)– Residency training in family medicine in the US and Global primary care and family medicine, Бримкулов Нурлан Нургазиевич (Бішкек, Қырғызстан)– БМСК деңгейінде бронх демікпесімен ауыратын науқасты жүргізу бойынша отбасылық дәрігердің тактикасы, Хусаинова Ильмира Рамазановна(Алматы, Қазақстан)- денсаулық сақтау жүйесіндегі психологиялық сүйемелдеудің өзекті мәселелері, Зиганшина Лилия Евгеньевна (Қазан, Ресей)- Кокрейннің ғасырлар арқылы ынтымақтастығы: зерттеу және жариялау практикасының тұтастығы, Татьяна Петровна Острецова (Ақтөбе, қазақстан) – Паллиативтік көмекке шешім қабылдау принциптері, Нигмедзянова Альбина Зайнутдиновна(Қазан, Ресей)- микробқа қарсы тиімді терапия: негізгі принциптер.

Конференция барысында нақты клиникалық жағдайлар мысалында қателер талданды.

15 мамыр дөңгелек үстел өткізілді оқытушылар отбасылық медицина, Қазақстан және Қырғызстан. Конференция жұмысы 15 мамыр күні студенттер жұмыстарының қазақ, орыс тілдерінде қорытындысы шығарылып, жеңімпаздарға дипломдар табыс етілді. Конференция Қарары әзірленді.

Конференция қатысушылары Марат Оспанов атындағы БҚМУ басшылығына конференция өткізуге мүмкіндік және көмек көрсеткені үшін және конференция қонақтарына ынтымақтастық пен жаңа білім бергені үшін алғысын білдіреді.