“Ключи патофизиологии”атты олимпиаданың атмосферасына бөленіңіз

Патологиялық физиология кафедрасы Марат Оспанов атындағы БҚМУ-дың 65 жылдығына арналған “Ключи патофизиологии” атты Халықаралық студенттік Олимпиада ұйымдастырылды. Олимпиаданың мақсаты жоғары оқу орындарымен халықаралық деңгейде ынтымақтастықты нығайту, студенттердің оқу қызметіне және болашақ дәрігер мамандығына қызығушылығын арттыру, шығармашылық қабілеттерін дамыту болды.

Төраға-ректордың М.А. Эльнара Кереевна Исмагулова құттықтау сөз сөйлеп, ұйымдастыру комитетіне алғысын білдіріп, қатысушы студенттерге сәттілік тіледі. ТМА, Санжар Джафарұлы Асфендияров атындағы ҚазҰМУ және Марат Оспанов атындағы БҚМУ студенттері белсене қатысты.

Олимпиада 17-18 мамыр күндері ZOOM платформасында қашықтық форматта өтті.

Бірінші күні студенттер өздерінің дайындалған үй тапсырмаларын көрсетті. Студенттердің одан арғы міндеті ” Не? Қайда? Қашан?”, атап айтқанда, күрделіліктің тиісті деңгейі бойынша 4 түрлі санатта бақ сынасты.

Екінші күн студенттер дайындаған бейнеге жазылған, ситуациялық, сондай-ақ тиісті күрделілік деңгейі бойынша бөлінген тапсырмаларды шешумен қорытынды турды өткізуден басталды.

Командаларды бағалауды Google Excel көмегімен қазылар алқасы жүргізді, оның құрамына біздің университеттің оқытушыларынан басқа ЖОО өкілдері кірді: бірінші МММУ. И. М. Сеченова – проф. каф. патофизиология кафедрасының доценті, м.ғ.д. Цымбал А. А.; Ташкент медицина академиясының доценті. патофизиология, м.ғ. д., Азимова С.Б.; С. Д. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ – аға оқытушы. каф. патофизиология, м.ғ. к., доцент Мырзағұлова Сырсұлу Ермұқанбетқызы

Олимпиада қорытындысы бойынша жеңімпаздар анықталды:

І дәрежелі Диплом – С. Ж. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ-нің “Хагги Ваги” командасы

II дәрежелі Диплом – Ташкент медицина академиясының “Непорочный круг” командасы

III дәрежелі Диплом – Марат Оспанов атындағы БҚМУ-нің “Адаптация” және “ЗИФТАП” командалары.

“Ключи патофизиологии” атты бірінші халықаралық студенттік онлайн олимпиада барысында қатысушылар жүлделі орындарға ие болып қана қоймай, көптеген жағымды эмоцияларға ие болды.