Ғылыми кеңес отырысы өтті

2022 жылғы 27- қазанда университеттің Ғылыми Кеңесінің отырысы өтті. Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медициналық университетінің басқарма төрағасы, ректор Әсет Қалиев оқу орнының 2023-2025 жылдарға арналған даму жоспарын ұсынды.
Университеттің негізгі миссиясы: білім, ғылым және клиниканың үштұғырлығы негізінде отандық және халықаралық еңбек нарықтарында сұранысқа ие жоғары білікті медициналық кадрларды даярлау.
Мақсаты: мықты кафедралар – мықты университет!

Университет стратегиялары: академиялық, ғылыми-инновациялық, халықаралық әріптестік, инфрақұрылымды дамыту, корпоративтік басқару. Негізгі жобаларды енгізу:
– “Білім беру қызметін жаңғырту” бағыттары бойынша профессорлық-оқытушылық құрам мен оқыту контингентін дамыту;
– “Менеджмент және қаржылық тұрақтылық”;
– “Ғылыми-зерттеу қызметін жаңғырту”;
– “Өз ішіндегі клиникаларының қызметін жаңғырту”;
– “Университет клиникасының құрылысын” қолға алу.
Әрбір жоба бойынша ағымдағы жағдай, іске асыру жөніндегі іс-шаралар, іске асыру мерзімдері: қысқа мерзімді (2022-2023 жылдар), орта мерзімді (2023-2025 жылдар), ұзақ мерзімді егжей-тегжейлі ұсынылған.

Күтілетін нәтижелер:
1. ЖОО персоналының сапалы өсуіне жәрдемдесу жөніндегі ЖОО ішіндегі бағдарламалар,”ПОҚ дамытудың перспективалық жоспары”. 2025 жылға қарай ПОҚ жалақысын 100,0% – ға арттыру.
2. Шетелдік жоғары оқу орындарымен бірлескен білім беру бағдарламалары. Басымдық-білім беру қызметтерін экспорттау, шетелдік студенттер санын көбейту. ПОҚ-ның тілдік құзыреттілігін арттыру. Жүйелі негізде-практикалық денсаулық сақтау қажеттіліктеріне бағдарланған білім беру бағдарламаларын жаңарту.
Түпкі мақсат: университеттің QS 1000 + рейтингіне енуі.
3. Университетті зерттеу оқу орнына айналдыру және оның білім беру және ғылыми-зерттеу базасын біріктіру. Материалдық-техникалық базаны жақсарту: жаңа ғылыми-зерттеу зертханасы. ЖАО, өңірдің ұйымдары мен кәсіпорындарының ұсыныстарын ескере отырып, ғылыми-техникалық жобалардың тақырыптары мен тапсырмаларын қалыптастыру.
4. Өңірдің денсаулық сақтау жүйесіне тиімді интеграциялана отырып, университеттің өз клиникаларының қызметін басқару менеджментін оңтайландыру. ПОҚ, ЖОО жетекші ғалымдарының ЖОО клиникаларына медициналық қызмет көрсетуге қатысуы. Базаларда: КСМ-Үздік тәжірибелер орталығы және жоғары технологиялық медициналық орталық құру.
5. ПОҚ және білім алушылар үшін қолайлы жағдайлар мен қауіпсіз орта жасау. Қажет, әрі тиімді және инновациялық технологияларды, ЖОО ресурстарының тиімді менеджментін енгізу. Тәрбие жұмысының кешенді бағдарламасы: патриотизмге, белсенді азаматтық ұстанымға тәрбиелеу, оқыту нәтижелері, салауатты өмір салты үшін әлеуметтік жауапкершілікті қалыптастыру.