Алдағы маңызды оқиға – университеттің 65 жылдығы!

Университеттің ашылғанына 65 жыл толуына орай 2022 жылғы 30 қараша мен 2 желтоқсан аралығында М.Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медициналық университеті тәжірибесіндегі медициналық білім берудегі инновациялар” тақырыбында “ғылыми-практикалық конференция өтеді.

Университеттегі білім берудің ерекшелігі – бұл білім беру процесі ғана емес, сонымен қатар диагностиканың заманауи әдістері мен озық технологияларын тәжірибеде көрнекі қолдану.

​ Ғылыми-практикалық конференция бағдарламасы аясында 30.11. және 01.12. 2022 ж. университеттік клиника-медициналық орталық, Ақтөбе медициналық орталығы, облыстық Ана мен баланы қорғау орталығы базасында бейнеэндоскопиялық хирургия бойынша шеберлік сыныптары өткізілетін болады. Әр түрлі патологиялық жағдайларға арналған шеберлік сабақтарын ұйымдастыру Ресей Федерациясы мен Қазақстанның мерейтойлық конференциясы қонақтарының қатысуымен өтеді.

Ресей өкілдері: Галлямов Эдуард Абдулхайұлы, м.ғ.д., профессор, ФГАОУ емдеу факультетінің жалпы хирургия кафедрасының меңгерушісі. И.М. Сеченова, Ресей Федерациясы Үкіметінің ғылым және техника саласының лауреаты (Мәскеу қ.).

​Щербаков Петр Леонидович, м.ғ.д., профессор, МЕДСИ медицина академиясының гастроэнтерология және эндоскопия кафедрасының меңгерушісі, Ресей Федерациясы Үкіметінің ғылым және техника саласының лауреаты капсулалық эндоскопияны қолдана отырып, асқазан-ішек жолын диагностикалаудың артықшылықтарын көрсетеді. Капсулалық эндоскопия әдісін қолдану жеке пациентте (Мәскеу қ.) толыққанды фиброгастродуоденоскопия жүргізу қиын болған жағдайларда мүмкін болады.

Бусырев Юрий Борисович, м.ғ.к., доцент, “Жаңа әлемдік хирургия” медициналық клиникасының хирургия бөлімінің меңгерушісі (Мәскеу қ.) және Данияр Уәлиханұлы Жақыпов, м.ғ.к., “Репродуктивті медицина институты” бас дәрігері, гинекологиядағы эндовидеохирургия курсының жетекшісі (Алматы қ.); Нұрлан Сағидоллаұлы Жақиев, магистр, эндоскопия және реконструктивті гинекология бөлімшесінің меңгерушісі (Ақтау қ.)

2 күн ішінде облыс тұрғындарға асқазан-ішек жолдарының хирургиясында, эндокринологияда және гинекологияда лапароскопия әдісімен 30-дан астам күрделі ота түрлерін жасауды жоспарлауда.

​2022 жылғы 1 – желтоқсанда ҚР Денсаулық сақтау министрі Ажар Ғиният, Ғылым және жоғары білім министрлігінің вице-министрі К. А. Ерғалиев, облыс әкімі Е. Л. Тоғжановтың қатысуымен мерейтойлық іс-шаралардың салтанатты бөлігі өтеді: ҚР ДСМ ДНХР директоры Д. К. Алтынгуровтың, ҚР ДСМ және ВОРК вице-министрінің қатысуымен “Үздіксіз медициналық білім берудің білім беру бағдарламалары” атты дөңгелек үстел өтеді.

Оның аясында қазақстандық медициналық жоғары оқу орындарының ректорлары мен проректорлары тақырыптық баяндамалар оқып, қарар қабылданбақшы.

Конференция салтанатты іскерлік стильде, қызықты, бай, танымдық, практикалық және білім беру процестері үшін жарқын әсерлермен өтіп, білімді және бәсекеге қабілетті кадрларды даярлау мақсатын қамтамасыз ету үшін одан әрі бастау алаңына айналады деп күтілуде.