ALMA MATER үздік түлектерінің қатысуымен өткізілген іс-шаралар

“Медициналық білім берудегі инновациялар” мерейтойлық ғылыми-практикалық конференциясы аясында “ALMA MATER үздік түлектерінің қатысуымен өткізілетін іс-шаралар” бөлімінде “Қазақстанның денсаулық мәселелерінде халықтың сауаттылығы жөніндегі халықаралық жобаларға қатысуы”тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

Дөңгелек үстел спикері – Арингазина Алтын Муафиковна, Ақтөбе мемлекеттік медицина институтының түлегі (1975-1982 жылдар), аяқтағаннан кейін – патфизиология кафедрасының ассистенті.

Қазіргі уақытта: медицина ғылымдарының докторы, профессор, денсаулық сақтау саласындағы көшбасшы AlmaU School of Health Sciences Алматы университетінің менеджменті, ДДҰ сарапшысы, Қазақстандағы денсаулық мәселелері бойынша сауаттылық жөніндегі жобалардың ұлттық үйлестірушісі (Алматы қ.), Каспий университетінің Халықаралық медицина мектебінің (CISM) академиялық профессоры, “Frontiers in Public” халықаралық журналының шолулар редакторы Health”, Қазақстан Фулбрайт Қауымдастығының Президенті. ҚМУ (ҚДСЖМ) құрметті профессоры, 23 халықаралық жобаның ұлттық үйлестірушісі және негізгі зерттеушісі.

Халықаралық жобаларды басқаруда мол тәжірибесі бар Еуропа, АҚШ, Австралия ғылыми орталықтарымен белсенді араласады, ДДҰ-ның еуропалық аймақтағы және жаһандық деңгейдегі денсаулық сақтау саясаты жөніндегі бастамаларына, ДДҰ-ның денсаулықты нығайту жөніндегі жаһандық құжаттарын әзірлеуге қатысады, ДДҰ сарапшысы ретінде Швейцарияда, Үндістанда, Кенияда, Оман Сұлтандығында, Италияда техникалық кеңестердің жұмысына қатысты,.

Ғылыми еңбектері: 7 монография, әлемнің түрлі елдерінің ғылыми журналдарында 168 жарияланым. Марапаттары: “Денсаулық сақтау үздігі” төсбелгісі, “денсаулық сақтауды дамытуға қосқан үлесі үшін” медалі, ғылым және білім Министрлігінің құрмет грамотасы.

Салтанатты жағдайда университет ректоры, м.ғ.д. А.А. Қалиев Алтын Муафиковнаға “Университеттің дамуына қосқан үлесі үшін”медалін табыс етті.

Шынында да, университеттің даңқы мен мақтанышын оның түлектері жасайды!