Ғылыми қызмет және оны дамыту перспективасы туралы

Университеттің профессор-оқытушылар құрамының ҚР БҒМ/ДСМ конкурстарына қатысуын қолдау және ұйымдастыру –ғылыми жұмыс департаментінің маңызды функцияларының бірі .

​2022 жылы профессор-оқытушылар құрамымен конкурсқа қатысу кезеңінде БҒМ/ДСМ 9 жобасы және 11 ЖОО ішіндегі жоба және қаржыландырудың өзге де көздері тіркелді, сондай-ақ 13 бастамашыл тақырып тіркелді. БҒМ/ДСМ жобалары бойынша қаржыландыру көлемі 144 790 800 теңгені, ЖОО ішіндегі жобалар бойынша – 102 271 020 теңгені, басқа көздер бойынша – 1 781 310 теңгені құрады.

​Сонымен қатар, университетте 2021-2023 жылдарға арналған ҚР ДСМ ПЦФ – ның 30 245 800 теңге сомасына 2 жоба іске асырылуда.

​2022 жылы университеттің профессорлық-оқытушылық құрамының ғылыми-техникалық өнімі Web of Science және Scopus басылымдарында 73 мақаланы шығарды.

​2022-2024 жылдарға арналған ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық жобалар бойынша гранттық қаржыландыруға 24 өтінім берілді, оның ішінде 3 жоба өткізілген конкурс нәтижесінде ҚР ХӘҰ қаржыландырды.

​2023-2025 жылдарға арналған жас ғалымдарға арналған ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық жобалар бойынша 8 өтінім берілді, оның ішінде 7 жоба ресми тексеруден өтті.

​2023-2025 жылдарға арналған ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық жобалар бойынша гранттық қаржыландыруға арналған конкурс шеңберінде 15 өтінім ұсынылды, оның ішінде 14 жоба ресми тексеруден өтті.

2022 жылы университет халықаралық ғылыми-техникалық орталыққа (ХҒТО) 5 жобалық өтінім берді.

​Студенттік ғылыми қоғам құрамында 23 студенттік ғылыми үйірме жұмыс істейді. Студенттік ғылыми қоғам студенттік ғылыми үйірмелердің жыл сайынғы жәрмеңкелерін, өңірлік және республикалық деңгейдегі олимпиадаларды, “Жас ғалым мектебі”, Жас ғалымдардың шеберлік сыныптарын, сондай-ақ жыл сайынғы конференцияларды, жазғы/қысқы ғылыми мектептерді өткізеді.

​Ғылымды дамытудың негізгі перспективасы – зерттеу университеті мәртебесін дайындау және алу, сондай-ақ халықаралық стандарттарға сәйкестік сертификаттарын ала отырып, инновациялық және зерттеу инфрақұрылымын жетілдіру болып табылады.