Ұлттық Зертханалық медицина форумына қатысу

2023 жылғы 21-22 қыркүйекте Астана қаласында “Клиникалық практикаға арналған зертханалық медицинадағы заманауи трендтер” халықаралық қатысуымен ұлттық Зертханалық медицина форумы және ғылыми-практикалық конференция өтті. Марат Оспанов атындағы БҚМУ форумда клиникалық Зертханалық диагностика кафедрасының жетекшісі Батырова Г.А., ассистенттер Тасқожина Г.Е, Бактикулова К.В., микробиология кафедрасының жетекшісі Құрманғалиева С.С. секцияларда модератор болды және баяндама оқыды. Форум барысында зертханалық медицинаның заманауи трендтері, стандарттау және анықтамалық интервалдарды әзірлеу мәселелеріне арналды.

Ең өзекті мәселе зертханалық қызмет кадрларын даярлау болды. Секцияда медициналық білім берудегі Клиникалық зертханалық диагностиканың мәселелері мен перспективалары талқыланды. Биылғы жылы “Клиникалық зертханалық диагностика” резидентурасының жаңа білім беру бағдарламасы бойынша тек екі ЖОО-ның резиденттері жұмысқа қабылданды: БҚМУ. Марата Оспанова және Семей Медицина Университеті, сондықтан форум резидентураның білім беру бағдарламасын іске асыру мәселелерін, сондай-ақ резиденттердің академиялық ұтқырлығы мәселелерін талқылаудың пайдалы алаңы болды.

Түркия, Ресей Федерациясының көрнекті шетелдік ғалымдарымен байланыс орнатуға мүмкіндік туды. Сонымен қатар, клиникалық зертханалық диагностика пәнін НИМО білім беру бағдарламаларына біріктіру мәселелері талқыланды. Форум қорытындысы бойынша Клиникалық зертханалық диагностиканы Үздіксіз Интеграцияланған Медициналық Білім берудің білім беру бағдарламаларына енгізу қажеттілігі туралы шешім қабылданды.