2023-2024 оқу жылына психология кафедрасында «Визитинг-профессор» бағдарламасын іске асыру

4-8 желтоқсанда психология кафедрасында философия докторы (PhD), қауымдастырылған профессоры, «Reinhardshöhe» реалибитациялық клиникасының психологы, Гессен, Германия (Psychologist Rehabilitation Clinic «Reinhardshöhe», Hessen, Germany) Гарбер Алена Ильиничная (Dr. Alena Garber), «Визитинг-профессор» бағдарламасын іске асырды.

Профессор стоматология, клиническая психология және жалпы медицина мамандықтарының 1, 3, 5-курс студенттері үшін «Эмпатия. Эмоционалды интеллект. Эмпатияның вербальды және вербалды емес компоненттері», «Қайғылы жаңалықтар туралы хабарлама. SPIKES хаттамасы», «Жанжалдағы жеке мінез-құлық үлгілері», «Медициналық сұхбат. Дәрігердің науқаспен тиімді қарым-қатынасына қол жеткізу үшін дәрігердің вербалды және вербалды емес қарым-қатынас құралдарын қолдануы».

6 желтоқсанда университеттің барлық ПОҚ және «Медициналық психология» пәні бойынша білім алушылар үшін «Психотерапия» тақырыбында ашық дәріс өткізілді. Психотерапияның түрлері мен принциптері».

«Визитинг-профессор» бағдарламасы шеңберінде шетелдік профессормен жемісті бірлескен жұмыстың практикалық нәтижелері дәріс және практикалық сабақтар өткізу ғана емес, сонымен қатар клиникалық психология мамандығының 3-курсына арналған «Медициналық психология» пәні бойынша силлабусты түзету/пысықтау бойынша профессордың консультациясы болып табылады. Сондай-ақ, халықаралық журналдарда жариялауға ғылыми мәтіндерді дайындау бойынша ғылыми-әдістемелік мәселелер талқыланды.