«ҒЫЛЫМ: КЕШЕ, БҮГІН, ЕРТЕҢ»

Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университеті» КЕАҚ тарихы 1957 жылдан басталды. КСРО Жоғары оқу орындары министрлігінің бұйрығымен: «…Батыс және Солтүстік-Батыс Қазақстанды білікті медициналық кадрлармен қамтамасыз ету мақсатында» 1957 жылы 1 қыркүйекте Ақтөбе мемлекеттік медицина институты (АқММИ) ашылды. «Емдеу ісі» мамандығы. Институттың бірінші ректоры болып медицина ғылымдарының докторы, академик, медицина ғылымдарының кандидаты, доцент Даиров А.Б.

Қазіргі уақытта Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университетін ректор міндетін атқарушы Исмагулова Эльнара Киреевна басқарады.

Университет базасында емдеу, педиатриялық, стоматологиялық, фармацевтикалық, емдеу-профилактикалық факультеттер мен орта кәсіптік білімі бар мамандарды дайындайтын факультет; олардың кәсіби қызметін жүзеге асыратын 48 кафедра бар.

1960 жылдан бастап университет қабырғасында жыл сайынғы ғылыми-тәжірибелік студенттік конференциялар өткізіліп келеді. Негізгі мақсаты – ғылыми-зерттеу жұмысындағы жаңашылдықтың ең өзекті, мазмұнды элементтерін іздеу және анықтау, ғылыми білімді насихаттау, студенттер арасында тәжірибе алмасу.

27-28 сәуір 2022 жылы Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университетінде М.Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университетінің 65 жылдық мерейтойына арналған «ҒЫЛЫМ: КЕШЕ, БҮГІН, ЕРТЕҢ» атты жас ғалымдардың 61 – халықаралық ғылыми конференциясы өтеді. Конференцияға қатысушылар түрлі ғылыми бағыттар бойынша 14 секциядан тұрады. Қазақстанның барлық қалаларынан, атап айтқанда, Нұрсұлтан, Алматы, Қарағанды, Шымкент қалаларынан және Ресей мен Қырғызстаннан келген жас ғалымдар қатысуда. Қырғызстаннан және Ресей Федерациясының басқа қалаларынан онлайн форматта жұмыстар бар.

Қазіргі уақытта біздің конференцияның куәгерлері ғылымның қыр-сырын меңгерген профессор, PhD, доцент, магистр сияқты дәрежедегі оқытушылар болып табылады.

Конференцияны БҚМУ ректораты мен”студенттік ғылыми қоғам” ұйымдастырады. Үш тілде түрлі бағыттар бойынша 300-ден астам ғылыми жұмыс өтінім берді. Медицина ғылымдарының көрнекті докторлары, профессорлары мен кандидаттары шақырылды.

Бұл оқиға, сөзсіз, ғылыми-зерттеу процесін жақсартуға үлес қосады, әрі қарай тиімді жұмыс істеуге ынталандырады. Конференция тәжірибе алмасу үшін ыңғайлы алаң болады деп үміттенеміз, конференцияға қатысушылардан нақты ұсыныстар күтеміз.