Коворкинг орталығы: заманауи технологиялар және шығармашылық орта

Бүгін, 2023 жылғы 9- ақпанда университеттің бірінші оқу ғимараты кітапханасының оқу залы базасында 142 орындық, студенттерге арналған алғашқы коворкинг-орталықтың ашылуы өтті. Оның жалпы ауданы – 234 ш. м.

​Ашылу салтанатына директорлар кеңесінің төрағасы Т. Рахыпбеков, университет ректоры А. Қалиев, студенттер, оқытушылар және ғылыми-техникалық кітапхана қызметкерлері қатысты.

Қазіргі әлемде студенттік кезең-бұл сіздің уақытыңызды барынша пайдаланатын кезең: сіз әрқашан жаңа нәрсені үйренуге дайынсыз, бірақ көбінесе уақыттың дұрыс бөлінбеуі, бай іс – әрекет және ерекшеліктің болмауы студенттерге кедергі келтіреді және тіпті зиян тигізеді. Студенттік өмірдің басты кезеңі – оқумен байланысты.

​Сондықтан шығармашылық, демалу үшін кеңістік құру қажеттілігіне көбірек көңіл бөлу қажет. Университеттің міндеттерінің бірі – студенттерге жеке орындар, техникалық жабдықтар, іскерлік кездесулер, пікірталастар және жай демалу үшін қажетті жағдайлар жасау. Нәтижесінде, білім алушыларды қолдау және оларды университет қабырғасында жайлы оқыту мен өзін-өзі дамыту үшін қажетті жағдайлармен қамтамасыз ету мақсатында коворкинг-орталық ашылды.

WORKING-CENTR – жаңа білім алуға, тәжірибе алмасуға, студенттердің өз жобаларын жасауға, жайлы жағдайда және тегін интернетке ие болуға арналған арналған заманауи алаң. Шығармашылық орта және жеке командалық жұмыс орындары – студенттерге олардың әлеуетін ашуға, өнімділікті, шығармашылық ойлауды, мотивацияны арттыруға, оқу үлгерімін арттыруға, білім беру, ғылым және сабақтан тыс жұмыстар саласындағы жобаларды әзірлеуге, өз уақытын барынша пайдалануға көмектеседі.

Коворкингтік кеңістік ашылғанға дейін жөндеу жұмыстары алдын ала жасалынды: ыңғайлы жиһаз, компьютерлік техника, бейнебақылау сатып алынды. Коворкинг орталығы заманауи лифт стилінде жасалған: бос бөлімдерсіз кеңістіктің максималды ашықтығы, қатаң көлденең және тік сызықтар, бөлмені безендіруде ақ түстің басым болуы, ғылыми әдебиеттердің ыңғайлы орналасуы – мұның бәрі шығармашылық атмосфераға және көптеген қызмет мүмкіндіктеріне бейімделген.

​Коворкинг кеңістігі – жатақханада немесе үйде, университет кітапханасында жұмыс істеудің тамаша баламасы.

​Ашылу салтанатында университет ректоры Ә.Ә. Қалиев: “Студенттер бос уақыттарын тиімді өткізуі керек. Олар өздерінің білім әлемінде қол жеткізген жетістіктерімен тоқтап қалуға болмауы тиіс, әрқашан ізденісте болуы керек. Себебі, Сіздерге халқымыздың денсаулығын нығайтуға және Қазақстанымыздың өркендеуіне зор үміт артылады”,- деді. Коворкинг орталығына арналған корпустың жоспарланған құрылысы туралы жоспарларымен бөлісті.