Докторантураға түсу ережесі

Жалғасы…

PhD докторантураға түсетін адамдар “Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидалары туралы” Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығына сәйкес мынадай құжаттарды тапсырады:

1. Басқарма Төрағасы – университет ректорының атына өтініш ;
  2. Жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
  3. Білімі туралы құжат (қабылдау комиссиясына құжаттарды тапсырған кезде түпнұсқасы) және қосымшасы бар жоғары білім туралы дипломның, қосымшасы бар магистр дипломының нотариалды куәландырылған көшірмелері, резидентурадан өткені туралы куәлік (сынақ ведомосінен үзінді көшірмесі бар);
  4. ҰТО берген мемлекеттік тіл бойынша емтихан тапсыру туралы ресми сертификат (ҚАЗТЕСТ);
  5. Шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын электрондық халықаралық сертификат (ағылшын, неміс, француз). Толығырақ университет сайтындағы талаптар мен шекті деңгейлер туралы ақпарат www.zkmu.edu.kz.
  6. №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген Электрондық форматтағы 075/е нысаны бойынша Медициналық анықтама). Шектеу іс-шаралары жүзеге асырылған, төтенше жағдай енгізілген, белгілі бір аумақта әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда осы іс-шаралар алынып тасталуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына медициналық анықтама ұсынады;
  1. 3 x 4 см фотосуреттер-алты дана.;
  2. Жұмыс орны бойынша кадр қызметі куәландырған кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ немесе еңбек қызметін растайтын өзге де құжат (еңбек кітапшасының нотариалды куәландырылған көшірмесі);
  3. Соңғы 3 күнтізбелік жылдағы ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімі (ғылыми жарияланымдар, зерттеулер жүргізу жоспары, эссе және басқа құжаттар) ;
  4. Алдын-ала іріктеу нәтижелері (“Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)” білім беру саласы бойынша) (Жоспарланған диссертациялық жұмысты таныстырғаны үшін орташа балды көрсете отырып, PhD докторантураға түсушілерді алдын ала іріктеуден өткені туралы университеттің проблемалық комиссиясы отырысының хаттамасынан үзінді);

Сертификаты бар адамдар (TOEFL ITP (test of English as a Foreign language Institutional Testing Programm) докторантураға түсу емтиханы басталғанға дейін ағылшын тілін білуге қосымша тестілеуден өтеді. Ағылшын тілін білуге арналған қосымша тестілеудің тест тапсырмаларының саны 100 сұрақты құрайды. Ең көп ұпай саны-100 ұпай. Ағылшын тілін білуге арналған қосымша тестілеу “қабылдау” немесе “қабылдау”нысанында бағаланады. “Төзімділік” бағасын алу үшін кемінде 75 балл жинау керек.

​Ағылшын тілін білуге қосымша тестілеуді білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындаған ұйымдарда ҰТО жүргізеді. Ағылшын тілін білуге арналған қосымша тестілеуді тапсыру күні, уақыты мен орны оқуға түсушілердің назарына олардың жеке кабинеті арқылы жеткізіледі.

​ Осы тармақта көрсетілген құжаттардың толық емес тізбесі ұсынылған кезде қабылдау комиссиясы түсушілерден құжаттарды қабылдамайды.

​Толығырақ университет сайтында www.zkmu.edu.kz немесе магистратура және докторантура бөлімі тел. 8/7132/54-12-20, университет мекен-жайы: Ақтөбе қ., Маресьев к-сі, 68, 408 кабинет.

Магистратура және докторантура бөлімі