Профессор визитингі

2017 жылдан бастап, Марат Оспанов атындағы БҚМУ КЕАҚ-да “Visiting-professors” бағдарламасы жұмыс істейді, ол тәжірибе алмасу және озық технологиялар мен инновациялық әдістерді игеру үшін елеулі ғылыми беделі бар медицинаның әр түрлі салаларындағы мамандарды тартуға мүмкіндік береді.

№2 ішкі аурулар кафедрасының профессоры Б.К. Жолдин Оңтүстік-Орал мемлекеттік медицина университетінің ішкі аурулар пропедевтикасы кафедрасының меңгерушісі, Ресей кардиологиялық қоғамының Басқарма мүшесі, Ресейдің құрметті кардиологы, УрФО бас аритмологы, м.ғ.д., профессор Шапошник Игорь Иосифовичті шақырды.

Профессормен кездесу М.Оспанов атындағы БҚМУ МО конференц залында, офлайн форматта өтті. 24.04-28.04.2023 ж. аралығында кардиология бойынша дәрістер циклының тыңдаушылары: “Кардиология, оның ішінде балалар” және “Терапия” мамандықтары бойынша резиденттер, кафедрада біліктілікті арттыру циклынан өткен практик дәрігерлер, кардиология бөлімінің дәрігерлері және кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы болды.

Дәрістерде кардиологияның өзекті мәселелері: дислипидемия және оларды түзетудің заманауи тәсілдері, жүрек соғуының бұзылуы, олардың асқынулары, дәрілік емес және дәрілік терапия, дәнекер тінінің дисплазиясындағы ЖҚА диагностикасы мен емдеу ерекшеліктері, әр түрлі метаболикалық бұзылулар (темір тапшылығы, гиперурикемия), кардиомиопатиясы бар науқастарды диагностикалау және басқару. Дифференциалды диагностика мәселелеріне және жүрек-қан тамырлары жеткіліксіздігін емдеудің заманауи тәсілдеріне көп көңіл бөлінді.

27.04.2023 ж. профессор Шапошник И.И. М.Оспанов атындағы БҚМУ КЕАҚ студенттік ғылыми қоғамының 65-жылдығына арналған “Ғылым: кеше, бүгін, ертең” LXII ғылыми конференциясына қатысып, студенттік жұмыстар көрмесімен танысты. Игорь Иосифович университет ректоры Ә.А. Қалиевпен кездесті. Кездесу барысында ректор университет тарихы туралы айтып, “Visiting – professors” бағдарламасына қатысқаны үшін профессорға алғысын білдіріп, одан әрі ынтымақтастыққа үміт білдірді.