Университет оқытушылары мен докторанттарының мақалалары Q1 ғылыми журналдарында жарияланған

Q1 журналдарына жариялау үшін біздің университетіміздің үш оқытушысының мақалалары қабылданды. Олардың барлығы Иран медицина ғылымдары университетінің қауымдастырылған профессоры, PerciaVista R&D Co компаниясының негізін қалаушы Амин Тамадонның оқыту семинарларының қатысушылары.

Шетелдік ғалым М. Оспанов атындағы  БҚМУға ағымдағы жылдың ақпан айынан бастап әкімшіліктің арнайы шақыруы бойынша келді. 20-Хирш индексіне ие бола отырып,  ол университеттің ғылыми қоғамына жоғары квартиль журналдарында жариялау үшін ғылыми мақалаларды рәсімдеу және дайындау туралы білімімен бөлісуде.

Айта кетейік, Q1 санатында ең көп сұранысқа ие, беделді басылымдар бар, олар ғылымда ең үлкен салмаққа ие және дәйексөздің ең жоғары көрсеткіші болып табылады. Бұл журналдар ғылым әлеміндегі трендтерді белгілейді.

М. Оспанов атындағы БҚМУ авторларының мақалаларын Google scholar-дағы келесі тегтер бойынша көре аласыз:

1- Dr. Raisa Aringazina, The efficacy of L-carnitine in patients with nonalcoholic steatohepatitis and concomitant obesity, Lipids in Health and Disease (Scopus Q1).

2-докторант Әлия Жылқыбекова, Measures to support informal care for older adults in Kazakhstan: A Review of the Current Status (Web of Science Q1).

3 – докторант Нұргүл Аблакимова, Microbial landscape and antibiotic susceptibility profiles of pathogens in Patients with bacterial Pneumonia: A Comparative cross-sectional study of Covid19 and non-Covid19 Cases in Aktobe, Kazakhstan, Antibiotics (Web of Science and Scopus Q1).

Шетелдік профессордың семинарларына қатысатын басқа зерттеушілер де Q1 рейтингі бар журналдарға жіберу үшін мақалалар дайындап жатқанын атап өткен жөн.

2023 жылдың қыркүйегінде қауымдастырылған профессор Амин Тамадонның  ғылыми мақалалар жазу, биостатистика, регенеративті медицина, жасушалар мен тіндерді бейнелеудің жаңа технологиялары бойынша семинарлардың жаңа циклі басталады және Journal Club Discussions отырыстары жалғасады. Барлық ниет білдірушілерді қатысуға шақырамыз!пікірталас журнал клубының отырыстары басталады. Барлығын қатысуға шақырамыз!