ҚҰРМЕТТІ МАРАПАТ

Қазақстан Республикасының Ұлттық мерекесі – күні қарсаңында Президент Қасым-Жомарт Тоқаевтың Жарлығымен елдің әлеуметтік-экономикалық және мәдени-рухани дамуына, халықтар арасындағы достық пен ынтымақтастықты нығайтуға, белсенді қоғамдық қызметке қосқан елеулі үлесі үшін еліміздің азаматтарының үлкен тобы мемлекеттік наградалармен марапатталды. Оның ішінде Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университетінің №2 ішкі аурулар кафедрасының профессоры Жолдин Бекболат Құлжанұлы “Парасат” орденімен марапатталды.

Профессор Жолдин Б.К. – Қазақстан Республикасының терапевттер қауымдастығы, Ресей және Еуропалық кардиологтар қоғамы, жүрек жеткіліксіздігі жөніндегі мамандар қоғамы төралқасының мүшесі, Қазақстан Республикасы кардиологтар қауымдастығының Ақтөбе филиалының директоры, АООУ бас штаттан тыс клиникалық фармакологы.

Профессор Б. К. Жолдин Республикамыздың әр түкпірінде және жақын және алыс шет елдерде жұмыс істейтін 97 клиникалық резидент және резидент, 3 аспирант, 2 докторант, 2 магистрант оқушыларының тұтас тобын дайындады.

“Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігіне” төсбелгісімен (2000), “Ы. Алтынсарин “өскелең ұрпақты оқыту және тәрбиелеу ісіндегі елеулі жетістіктері үшін (2007); академияның” Дарынды ұстаз ” номинациясы бойынша байқау жеңімпазы (2007); “Үздік дәрігер” номинациясы бойынша “Шапағат” әкім сыйлығымен марапатталған, ҚР кардиологтар қауымдастығының “Ақ жүрек”, “кардиология саласының қайраткері” Белгісінің иегері (2012), “еңбек ардагері” медалімен марапатталған (2019). “Үздік оқытушы” байқауының жеңімпазы (2023ж).

Бекболат Құлжанұлы антиангиналды құралдардың хронофармакодинамикасын, созылмалы инфекциялық емес аурулардың эпидемиологиясын, созылмалы жүрек жеткіліксіздігін зерттеуге зор үлес қосты, ДДҰ, ЕОК қолдауымен жүргізілетін зерттеулерге тікелей қатысты: STEPS, EUROASPIRE V, HF-III (жүрек жеткіліксіздігі). Оның ғылыми зерттеулерінің нәтижелері жарияланған 258 жұмыста, оның ішінде 5 оқу-әдістемелік құрал, 3 ұтымды ұсыныс, оқу процесін жетілдіруге арналған 18-ден астам жарияланымда көрініс тапты. Ғылыми зерттеулердің нәтижелері рецензияланған басылымдарда (LANCET, NATURE) ұсынылған. 1999 жылы б. К. Жолдинге доцент, 2007 жылы профессор академиялық атағы берілді. Әрине, Бекболат Құлжанұлын барлық талпыныстарында отбасы: әйелі, балалары, немерелері үнемі қолдап отырды!

Құрметті Бекболат Құлжанұлы! Біздің ең шынайы құттықтауларымызды лайықты марапатпен қабылдаңыз! Сіздердің күрделі, бірақ маңызды және қажетті істеріңізге, сенімді пікірлестеріңізге, жұмысыңыз тығыз байланысты жастармен өзара түсіністік тілейміз. Дені сау және бақытты болыңыз!