Қос дипломды білім берудің қолжетімділігі

Оқытушылар мен ғалымдар арасында тәжірибе алмасуға, «Қоғамдық денсаулық сақтау/денсаулық» тақырыбы бойынша бірлескен білім беру бағдарламаларын келісуге негізделген Литва денсаулық ғылымдары университетімен жасалған өзара тиімді ынтымақтастықтың арқасында университетте 2023-2024 оқу жылында алғаш рет қос дипломды білім беру бағдарламасы (жеделдетілген түрі) бойынша қабылдау өткізілді.

«Қоғамдық денсаулық сақтау/денсаулық» білім беру бағдарламасына алдыңғы білімі бар ТжКБ түлектері — зертханалық диагностика, медициналық-профилактикалық ісі бойынша 10 адам қабылданды.

Шетелдік серіктес ЖОО пәндері біздің университеттің білім беру бағдарламаларының ұқсас пәндерінің мазмұнына енді. Бұл студенттерді 2 жыл ішінде тікелей біздің базамызда дайындауға және 2 жыл бойы «Қоғамдық денсаулық сақтау/денсаулық» білім беру бағдарламасы бойынша «Денсаулық туралы ғылымдар» Литва университетінде оқуды жалғастыруға мүмкіндік береді.

Біздің студенттер ағылшын тілінің қарқынды курстарынан өтеді. Білім беру бағдарламасына жауапты оқытушылар шетелдік серіктестермен бірлесіп, әр пәннің мазмұнын штаттық режимде егжей-тегжейлі талдайды.

Қос дипломды білім берудің артықшылықтары: оқытудың халықаралық тәжірибесі; ең озық білім беру бағдарламалары бойынша оқыту құзыреттілігін қалыптастыру; ағылшын тілін меңгеруді жетілдіру; Каунас қаласында 2 жыл оқыту, басқа елде өмір сүру дағдыларын игеру, жаңа мәдениетпен және білім беру процесімен танысу; дүниетанымды байыту; қарқынды тілдік дайындық; халықаралық қатынастарды нығайту; 2 диплом алу — «Марат Оспанов атындағы БҚМУ» КЕАҚ және дипломы Еуроодақтың барлық елдерінде танылған «Денсаулық туралы ғылымдар» Литва университеті; жоғары оқу орнын бітіргеннен кейін жұмысқа орналасу перспективалары.

Қос дипломды білім беру білім беру қызметтерінің сапасын, жоғары оқу орны мен ішкі және сыртқы нарықтарда білім алушылардың бәсекеге қабілеттілігін арттырып, халықаралық әріптестік мүмкіндіктерін кеңейтуге, рейтингті арттыруға ықпал етеді.

Серіктес жоғары оқу орындарымен одан әрі бірлескен ынтымақтастық басқа бағыттар бойынша да жалғасады.

Әсет ҚАЛИЕВ,

басқарма төрағасы-ректор.