Темекі түтінінсіз болашақ

Жақын арада фармакология, клиникалық фармакология кафедрасында ПОҚ мен “Фитофармаколог” СҒҮ-нің белсенді студенттері және жалпы медицина факультеті 3 курс студенттерімен «Темекі түтінінсіз болашақ» тақырыбында кезекті отырыс өтті. Аталған іс-шара ОДМ-ның 3 бағытына «Жақсы денсаулық және әл-ауқат», атап айтқанда, 3а тармақшасына «Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының темекіге қарсы күрес жөніндегі Негіздемелік конвенциясының барлық елдерде орындалуын қажет болған жағдайда күшейту» сәйкес келеді.

Отырыста:

– Тақырып бойынша М.Оспанов атындағы БҚМУ 1,3,6 курс студенттеріне жалпы саны 150 адамнан ерікті түрде өткен сауалнама нәтижелері талқыланды.

– Қорапты және электронды темекі құрылымы және зиянды жақтарына салыстырмалы түрде сипаттама берілді.

– Шылым шегуді қоюдың бірнеше әдістері туралы ақпарат айтылды

– Темекі өндіретін компания өкілімен сұхбат жүргізілді ( сценарий бойынша )

– Қоршаған орта адамдарының темекі шегуге әсері туралы көрініс қойылды

– Темекі зиянын ескере отырып, болашаққа өсиет хат жазылды

Отырыс соңын кафедра профессоры Мавлюдова Н.М. никотиннің фармакологиясын, оның ағзаға, келешек ұрпаққа зиянды әсерін түсіндіріп, бұрын жүргізілген эксперименттік зерттеулерді айтып қорытындылады.

@fitofarm_zkmu инстаграмм парақшасында ТДМ-ның 3.4 бөлімі бойынша «Қант диабеті» тақырыбында тікелей эфир жүргізілді. Талқыланған сұрақтар:

– Қант диабеті кезінде қолданылатын дәрілік заттар жіктелісі, жағымсыз әсерлері

– Биогормональдық пеллет

– Қант диабеті мониторингі.