«Медицина және тіл» студенттер конференциясы туралы

Тілдер кафрасы мен  «Тіл – білімнің кілті» ХКК жұмысының іс-шаралар жоспарына сәйкес 2022 жылғы 7 сәуірде Марат Оспанов атындағы БҚМУ-нің 65 жылдығына арналған “Медицина және тіл” атты студенттік конференция өткізілді. Конференцияның мақсаты – білім алушылардың ғылыми-зерттеу қызметін өзін-өзі жүзеге асырудың, зияткерлік және шығармашылық дамудың тиімді құралы ретінде танымал ету болып табылады.

Конференцияға бірінші және екінші курстардың 13 студенті қатысты. Зерттеу жұмыстары қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде мультимедиялық техниканы қолдану арқылы ұсынылды. Ғылыми және іскерлік ортада конференция олардың ең тиімді байланыс тәсілдерінің бірі болып табылады. Мұндай іс-шара қызығушылық тақырыбы бойынша жинақталған тәжірибені қорытындылауға, саланың жаңа әзірлемелерімен танысуға, қызықты байланыстар орнатуға мүмкіндік береді.

Конференциядағы баяндамалар қазақ, орыс және ағылшын тілдерінің алуан түрлі өзекті мәселелеріне, сондай-ақ тіл мен дәрігердің кәсіби мәдениетінің өзара байланысы мәселелеріне арналды. Конференцияға қатысушылардың өзекті баяндамалары, жарқын презентациялары үлкен қызығушылықпен қабылданып, қызу пікірталас тудырды. Баяндамашылардың баяндамаларын келесі құрамдағы қазылар алқасы бағалады: Ерменова Кулянда Калдановна, тілдер кафедрасының аға оқытушысы; Алдашева Гульнара Бисембаевна, аға оқытушы, филология ғылымдарының магистрі; Майкупова Рита Нурлановна, оқытушы, гуманитарлық ғылымдар магистрі, Купенова Айгуль Алибековна, аға оқытушы, гуманитарлық ғылымдар магистрі, Амирханова Регина Сапаргалиевна  ХҒҰ.

«Медицина және тіл» студенттік конференциясының қорытындысы бойынша: қазылар алқасының 1 дәрежелі дипломын «Стоматология» факультетінің 2 курс студенті Ислам Әміржанов бірауыздан «Медицина және поэзия» тақырыбында баяндама жасады, ғылыми жетекшісі – аға оқытушы, гуманитарлық ғылымдар магистрі А. Б. Әбдірғазиева; «Жалпы медицина» факультетінің 1 курс студенті 2 дәрежелі диплом алды Shoam Gaikwad «Psychological and lingual difficulties of foreign students in learning Kazakh and Russian languages» тақырыбындағы баяндамасымен, ғылыми жетекшісі – аға оқытушы, гуманитарлық ғылымдар магистрі Канлыбаева А.У. Ал 3 дәрежелі дипломмен студенттер Бисембаева Арайлым, Омарова Қаракөзайым «Латын тілінің медицинадағы рөлі», ғылыми жетекшісі – оқытушы, орыс тілі мен әдебиеті магистрі Сапахова Ж. А. және Аманкелді Гаухар «Сovid-19 пандемиясының қазақстандықтардың лексикасына әсері» тақырыбында, ғылыми жетекшісі – аға оқытушы, гуманитарлық ғылымдар магистрі М.К.Байтакова марапатталды.

Конференцияға қатысқан барлық студенттерге сертификаттар берілді.

Жалпы конференция баяндамалар мен талқылаулардың мазмұндылығы мен маңыздылығы жағынан да, қатысушылардың белсенді қызығушылығы тұрғысынан да жоғары ғылыми-әдістемелік деңгейде өтті. Осы бағыттағы жұмыс үштілділікті одан әрі танымал етуге және таратуға ықпал етеді деп үміттенеміз.