NLP арқылы табысты қарым-қатынас

Университетімізге екі күндік сапары аясында директорлар кеңесінің төрағасы, медицина ғылымдарының докторы, профессор Төлебай Рахыпбеков жоғары курс студенттері мен психология кафедрасының оқытушыларына «NLP арқылы табысты қарым-қатынас» тақырыбында қызықты дәріс оқыды.

Нейролингвистикалық бағдарламалау (НЛБ) коммуникацияны түсіну мен жақсартудың қуатты құралы болып табылады. Дәрісте тұлғааралық өзара әрекеттесуді талдау әдістері, сондай-ақ хабардар болу және дене тіліндегі өзгерістер, мимика және вербальды әрекет арқылы қарым-қатынас тиімділігін арттыру жолдары қарастырылды.

Профессор Рахыпбеков қатысушыларға өзін және басқаларды жақсы түсінуге, терең байланыс орнатуға және ең қиын жағдайларда да өзара түсіністікке қол жеткізуге мүмкіндік беретін бірегей НЛБ құралдары мен әдістерін ұсынды.

Бұл жаңа білімнің көзі ғана емес сонымен қатар медициналық және психологиялық тәжірибеде де қолдануға болатын практикалық дағдылар болды. Дәріске қатысушылар НЛБ-нің теориялық негіздерімен танысып қана қоймай, әртүрлі жаттығулар мен кейс-стадилер арқылы тәжірибеде қолдануға мүмкіндік алды.

Бұл жиналғандардың барлығы үшін құнды тәжірибе болды және біз профессорға оның құнды білімі мен тәжірибесі үшін үлкен алғысымызды білдіреміз.