«Марат Оспанов атындағы БҚМУ» КеАҚ логотипі – Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университеті

«Марат Оспанов атындағы БҚМУ» КеАҚ логотипі

Логотип жер шарын бейнелейтін шеңбер түрінде жасалған. Шеңбердің ашық кармин қызыл түсі – динамиканың, белсенділіктің, дамуға ұмтылыстың символы.

Сыртқы шеңбер – Университеттің атауын, медициналық қауымдастықтың корпоративтілігін қамтиды. 1957 жыл Университеттің құрылған жылы.

25 күміс шары бар Ішкі шеңбер – облыстағы бірегей хром кен орнын (әлемде 2-ші орын) және халықтың денсаулығын қорғау ісінде кадрлық даярлаудың рөлін сипаттайды.

25-екі цифрдың ерекше бірлестігі, жиынтық мағынада даналықты, байсалдылықты, ақыл-ойды бейнелейтін 7 саны, 5-тен алынған-2 санының жақсы түйсігі мен байланысына негізделген бай өмірлік тәжірибені көрсетеді.

Ішкі шеңбер тік және көлденең сызықтармен 3 секторға бөлінеді: білім, ғылым, практиканың үштұғырлығын білдіреді.

Жоғары ұмтылған Ақбөкен – төзімділікті, беріктікті, емдік қасиеттерді сипаттайтын Батыс Қазақстан даласының бойтұмары.

Тарының масақтары – облысымыз тары өсуімен танымал. Тары – ежелгі мәдени өсімдік, құнарлылықпен, өркендеумен, молшылықпен байланысты, алайда, ең алдымен, ол өмірдің түрлі аспектілері мен жағдайларындағы бейнесі болып табылады. Бұл әл-ауқаттың, өркендеудің, емдік заттардың қайнар көзі, дәстүрлерді сақтау, сонымен бірге өсу мен дамудың символы.

Ашық кітап – мамандық, өмір, даналық білімінің символы. A әрпі латын сөзі Ave Vitae! – «Өміріңіз ұзақ болсын!» – медициналық қызметтің мақсатын білдіреді.

Жыланмен оралған Асклепийдің таяғы – медициналық мамандықтың ежелгі және басты символы. Жылан сауықтырудың даналығы мен тәжірибесін бейнелейді, оның ағашты орап алғаны табиғат күштерінен таза білімнің үстемдігін білдіреді. Таяқ табиғатты және өмірдің өзін бейнелейді. Бұл батыл, риясыз, ақылды және талантты адамдардың символы, олар күн сайын қауіпті ауруларға кезекті рет жеңіске жету үшін қарсы тұрады.