Интернатура стоматологиясы және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру кафедрасы – Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университеті

Интернатура стоматологиясы және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру кафедрасы

Басшылық:

Ураз Райса Мухадесқызы

Кафедра жетекшісі

Медицина ғылымдарының кандидаты, профессор.

Жоғары біліктілік санатты дәрігер стоматолог.

Университеттің Оқу Кеңесінің мүшесі, ОӘК мүшесі, «Стоматология» мамандығының КОП мүшесі, стоматологиялық пәндер мәселелік комиссиясының төрағасы.

«ҚРның денсаулық сақтау ісінің үздігі» (2012г).

Қазақстан стоматологиялық қауымдастығының ҚР стоматологиясына қосқан үлесі үшін” Алтын медалі ” (2013ж).

ҚР Денсаулық сақтау Министрлігінің” құрмет грамотасы ” (2017ж).

Кадрлық құрам

Жанабаева Гания Байсалкановна – медицина ғылымдарының кандидаты, кафедра доценті

Омарғали Азамат Еркінұлы – PhD, кафедра доценті

Боричевская Яна Сергеевна – кафедра ассистенті

Есенгалиев Есбол Тасжанович – кафедра ассистенті

Жумагалиева Нурсаним Урингалиевна – кафедра ассистенті

Байбактин Улан Усенович – кафедра ассистенті

Утепов Анарбек Хамбарович – кафедра ассистенті

Ерентаева Калипа Жакслыковна – кафедра ассистенті

Катпина Арайлым Бериковна – кафедра ассистенті

Китаров Арман Ануарбекович – кафедра ассистенті

Ахметжан Асель Батыржанова – кафедра ассистенті

Орынбасаров Нурхан Нартаевич – кафедра ассистенті

Гильманов Куандык Жардемович – кафедра ассистенті

Жиенбаев Даулет Мухамбетович – кафедра ассистенті

Каракулова Мархабат Шалкарбековна– кафедра ассистенті

Омарғалиев Қайрат Еркінұлы– кафедра ассистенті

Тулебаева Айжан Алиаскарқызы- кафедраның офис-менеджер

Кафедра тарихы

Стоматология интернатура және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру кафедрасы ректордың №12/4-1-17/484/1 01.09.2016 жылғы бұйрығымен ұйымдастырылған.

31.08.2017 ж. бастап кафедраны қауымдастырылған профессор Ураз Райса Мухадескызы басқарады. Кафедрада 1 профессор, 2 медицина ғылымдарының кандидаты, 1 PhD докторы, 2 магистр, 9 жоғары біліктілік санатты дәрігер-стоматолог, 3 бірінші біліктілік санатты дәрігер-стоматолог, 2 екінші біліктілік санатты дәрігер-стоматолог жұмыс істейді.

Мақсаты

Ғылыми-зерттеу және оқу-әдістемелік жұмысты ұйымдастыруды сапалы жақсарту.

Құзыреттілікті үздіксіз арттыру және шығармашылық бастаманы дамыту арқылы стоматологиялық саланың тез өзгеретін жағдайларына бейімделуге дайын, отандық және халықаралық еңбек нарығында бәсекеге қабілетті адами және кәсіби құзыреттілігі жоғары деңгейдегі мамандарды даярлау.

Қызметі

Кафедрада «Стоматология» мамандығының 6 курс интерндері және «Ортопедиялық стоматология» және «Ортодонтия» резидентура мамандығы бойынша тыңдаушылары оқытуды өтеді. Интерн-дәрігерлер және резиденттер оқытушылар басшылығымен науқастарды қабылдауды және санитарлы-ағарту жұмысын өткізеді. Кафедраның ғылыми-зерттеу жұмысының негізгі бағыттары-қалпына келтіру стоматологиясы мен жақ-бет хирургиясының өзекті мәселелері. “Тістердің жартылай болмауы кезінде ересек адамдарда тіс-жақ жүйесінің жағдайы” тақырыбы бойынша ғылыми жоба жоспарлануда. Кафедрада жас ғалымдар үйірмесі жұмыс істейді.

Жетістіктері

Кафедра қызметкерлері ғылыми журналдар мен жинақтарда 140-тан астам жұмыс жариялады. 5-тен астам оқу-әдістемелік құралдар шығарылды. Жыл сайын республикалық және халықаралық ғылыми-практикалық конференцияларға баяндамалар жасайды. “Медицина” мамандығы бойынша 7 магистрлік және 1 докторлық диссертация бойынша жұмыс аяқталды, 1 PhD докторант оқып жатыр.

Байланыс Ақтөбе қ., Маресьев к-сі, 76; каб 406; e-mail: stompvo@zkmu.kz 87015846714