«GXP-Фест-2024» IV Халықаралық студенттер фестивалі

1 ақпан 19 сәуір аралығында Мәскеу қаласында Еуразиялық тиісті тәжірибелер Академиясы Ресей Федерациясының Өнеркәсіп және сауда министрлігі мен Еуразиялық экономикалық комиссиясының қолдауымен «GxP-Фест-2024» IV Халықаралық студенттер фестивалі өтті. Бір алаңда Ресей Федерациясы мен ЕАЭО елдерінің бейінді жоғары оқу орындарының студенттері мен оқытушылары, ресейлік және шетелдік реттеушілердің, фармацевтикалық компаниялардың өкілдері, сондай-ақ кәсіптік білім беру саласындағы сарапшылар жиналды. Конкурс 2 кезеңнен тұрды: іріктеу кезеңі («GxР-Баттл» 14 наурыз, онлайн) және финал («GxP-Квест» 19 сәуір, Мәскеу қ).

Командамыз 4 студенттен құралды. Олар фармация факультетінің 4-курс студенттері Дария Анарбекова, Сабина Әжғалиева, Гүлбану Бақытжан және 5-курс студенті Ақтоты Бөкенбаева. Команда атауы «ЗКМУ Эрудиты». Аталған команда іріктеу кезеңінен жоғары көрсеткіш көрсетіп, финалдық кезеңге Мәскеу қаласына шақырылды.

19 сәуір күні Мәскеу қаласында «Қызыл Октябрь» алаңында өткен «GxP-Fest 2024» қорытынды күнінде көптеген іс-шаралар өтті. Фармацевтикалық таңғы ас, «GxP-Квест». Жетекші фармацевтикалық компаниялар студенттерге арналған бірқатар шеберлік сабақтарын өткізді. Сонымен қатар тағылымдамадан өту бағдарламалары және жұмысқа орналасу мүмкіндіктерімен таныстырды.

Ең жарқын оқиғалардың бірі реттеушілердің, фармацевтика саласының жетекші сарапшыларының бейінді студенттері және жоғары оқу орындарының оқытушылар құрамымен ашық диалогы болды. Қатысушылар реттеуші органдардың өкілдеріне, сала сарапшыларына және танымал фармакомпаниялардың топ-менеджерлеріне жеке сұрақтар қоюға мүмкіндік алды. Ашық диалог байланыс нүктелерін табуға, студенттердің назарын фармацевтикалық индустрияны дамытуға аударуға, компанияларға өздерінің кадрлық стратегияларын түзетуге, ал жоғары оқу орындарына белсенді дамып келе жатқан саланың заманауи қажеттіліктеріне сәйкес білім беру бағдарламаларын жетілдіруге мүмкіндік береді.

Жалпы, шара жоғары деңгейде ұйымдастырылды және студенттік аудиторияға да, фармацевтика саласының сарапшыларына да үлкен әсер қалдырды. Фестиваль жаңа танысу, қарым-қатынас және тәжірибе алмасу мақсатында біз үшін эксклюзивті мүмкіндіктер бергенін атап өткіміз келеді.